Aktualności

Obsługa prawna projektu "Rewitalizacja Kamienicy Dohrna w Szczecinie"

Prawo gospodarcze # prawo budowlane # obsługa prawna # prawo administracyjne # komercjalizacja # doradztwo prawne # spółki # obsługa prawna inwestycji  

Uprzejmie informujemy, że dobiega końca obsługa prawna inwestycji w postaci „Rewitalizacji Kamienicy Dohrna w Szczecinie”. Prawnicy z Naszej Kancelarii Adwokackiej uczestniczyli w obsłudze tego projektu poczynając od obsługi prawnej w przedmiocie między innymi: założenia podmiotu celowego dedykowanego do realizacji tego projektu (tzw. spółka celowa, w tym przygotowanie umowy spółki, powołanie zarządu, prokurentów, i prowadzenie obsługi prawnej poczynając od przygotowywania projektów umów, uchwał, protokołów zgromadzeń, itp.), następnie obsługi prawnej Klientów na etapie przetargowym, wniesieniu nieruchomości do spółki celowej (aport, umowy), pomocy prawnej przy wyłonieniu Generalnego Wykonawcy, podwykonawców, przygotowania umów o roboty budowlane. Pomoc prawna obejmowała ponadto obsługę prawną przy pozyskiwaniu finansowania, w tym w postaci preferencyjnego kredytu bankowego (Jeremie), przy współpracy z profesjonalnym doradcą finansowym. Obsługa prawna procesu negocjacji i przygotowania umów z Architektami, nadzorem budowalnym, podmiotem odpowiedzialnym za komercjalizacje. Kancelaria Adwokacka adwokata Krzysztofa Tumielewicza świadczyła kompleksową pomoc prawną przez cały proces inwestycyjny. W skład zespołu obsługującego ten projekt wchodzili między innymi adwokaci z Naszej Kancelarii, a także doradcy podatkowi, osoby odpowiedzialne za przygotowanie biznesplanu, finansowania, pozyskania najemcy.   

Ostatecznie, podpisano umowę z polską siecią hoteli „Focus Hotels”, która zawarła umowę dzierżawy hotelu w Szczecinie. Nowy 4-gwiazdkowy hotel będzie się znajdował w dwóch zmodernizowanych i rozbudowanych kamienicach.

Focus Hotel Premium Szczecin dysponować ma około 90 pokojami, oraz zapleczem konferencyjnym, w którego skład wejdą cztery sale o łącznej powierzchni 250 mkw. Umowa dzierżawy została zawarta na okres 15 lat od daty przekazania hotelu. W hotelu znajdować się będą także restauracja, bar, sauna oraz siłownia. Sam hotel będzie 2 obiektem sieci w Szczecinie i już 12 w Polsce.

Focus Hotels S.A. to jedna z dynamiczniej rozwijających się polskich sieci hotelowych. Aktualnie w skład Sieci wchodzi 11 hoteli w Gdańsku, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Chorzowie, Inowrocławiu,  Sopocie oraz Lublinie (z czego 5 działa pod marką Focus Premium), a kolejne dwa obiekty (Warszawa, Szczecin) są w trakcie budowy. Focus Hotels posiada także biuro handlowe w Bukareszcie, które odpowiedzialne jest za ekspansję i rozwój Sieci na terenie Rumunii, Węgier, Czech oraz Słowacji.

 

https://www.e-hotelarz.pl/artykul/59279/focus-otworzy-drugi-hotel-w-szczecinie/

https://www.focushotels.pl/?gclid=Cj0KCQiAlsv_BRDtARIsAHMGVSaqG8eaqAWwOVnVwz71osfh2NbMUufBzs2cZykFhOCygP1DMRe-Yd0aAny7EALw_wcB

www.tumielewicz.pl

 

Zobacz również

Dozór elektroniczny również dla osoby karanej - SDE uwzględnione zażalenie obrońcy

Ponad ćwierć miliona zadośćuczynienia dla oczyszczonego z zarzutów Policjanta

Uniewinnienie w sprawie o tzw. gwałt

Adwokat Szczecin - Szkolenie dla Aplikantów Adwokackich Szczecińskiej Izby - III rok

Adwokat Krzysztof Tumielewicz członkiem Sądu Dyscyplinarnego