Aktualności

Nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza zarzuty karne obrona przekroczenie uprawnień czy nie

Prawo karne - odpowiedzialność za przestępstwa urzędnicze. Artykuł 231 kodeksu karnego i inne Przepis karny  Art. 231 Kodeksu Karnego – czyli tzw. nadużycie uprawnień przez (...)

Podziękowania za szkolenie - Nowy Adwokat Szczecin 2024 r.

Zespół Adwokatów i Radców Prawnych Szczecin  Podziękowanie dla wykładowców i patronów – za dobre przygotowanie do egzaminu adwokackiego 2024 r. - dla adwokat Krzysztof Tumielewicz. Aplikant (...)

uniewinnienie od czynu z art. 286 KK domniemanie niewinności

Sąd uniewinnił Naszego Klienta od zarzutu oszustwa. Sprawa trwała wiele lat. Żonę Naszego Klienta, inny Sąd w inny procesie uznał za winną. Po uprawomocnieniu się (...)

Nowy Adwokat w Zespole - Gratulujemy

Kolejny - już 10 ty - Nowy Adwokat Szczecin - www.adwokaciszczecin.pl Gratlujemy Ilona Pawlikowska zdania egzaminy adwokackiego. Ilona Pawlikowska zdała Państwowy Egzamin Adwokacki. Aplikacje adwokacką (...)

Dobrze poprowadzona sprawa o śmiertelny wypadek drogowy

W nawiązaniu do sprawy, którą ostatnio konsultowaliśmy, a w której już niewiele możemy pomóc, pozwolimy się podzielić doświadczeniami z innej, dobrze poprowadzonej przez Naszą Kancelarię (...)

umorzenie postępowania karnego - prawo karne budowlane

Umorzenie postępowania karnego w bardzo złożonej sprawie budowlanej. Brak możliwości przypisania realizacji znamion strony przedmiotowej. Prokuratura Regionalna Wydział do spraw Przestępczości Gospodarczej umorzyła postępowanie karne (...)

Rozwód z winy żony - opieka na dziećmi dla ojca proszę bardzo

Wrzucamy kolejną sprawę rozwodową gdzie przy okazji spontanicznie zawalczyliśmy o tzw. wyłączną winę żony, Pani która była uprzejma zdradzać męża. Co ważniejsze, w sprawie udało (...)

Sprawy karne wojskowe

Obrony w sprawach karnych wojskowych. Adwokaci od spraw wojskowych.  Kancelaria Adwokacka Tumielewicz, świadczy kompleksową pomoc prawną w zakresie prawa wojskowego. Doświadczenie w obronach przed sądami (...)

Posiadanie narkotyków w trakcie ich zażywania, nie jest przestępstwem

Dysponowanie środkiem odurzającym lub substancją psychotropową w trakcie ich zażywania, nie wypełnia znamienia „posiadania” w rozumieniu art. 62 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca (...)

Kancelaria Adwokacka Tumielewicz, Adwokat Szczecin, Adwokaci Szczecin, specjalizacje: Prawo karne

Kancelaria Adwokacka Tumielewicz Adwokat Szczecin Adwokaci Szczecin specjalizacje: Prawo karne, Prawo Karne Gospodarcze, Prawo Karne Skarbowe Prawo karne Szczecin, Prawo karne Gorzów Wlkp. Doświadczeni adwokaci od prawa (...)

Dozór elektroniczny również dla osoby karanej - SDE uwzględnione zażalenie obrońcy

Sygn. akt II AKzw 1522/23 P O S T A N O W I E N I E - zanonimizowane Dnia 9 stycznia 2024 r. (...)

25 lat za przestępstwo gospodarcze ? czemu nie , od 01 października 2023 r. można, Prawo karne gospodarcze 2023 - 2024

Surowe kary dla przestępstw gospodarczych. Nowe przepisy karne – od 01 października 2023 r. Zaostrzenie kar za przestępstwa gospodarcze. Dotychczas np. kara od roku do (...)

Stała obsługa prawna firm - Prawo gospodarcze - 2023 / 2024

Kancelaria Adwokacka Tumielewicz, Adwokaci i Radcowie Prawni Szczecin specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej firm. Kancelaria Adwokacka Tumielewicz dysponuje zespołem doświadczonych adwokatów i radców prawych, (...)

Adwokaci Szczecin Kancelaria Adwokacka Tumielewicz w głównym wydaniu Faktów TVN w dniu 05 grudnia 2023 r. godzina 19:00

Adwokaci Szczecin Kancelaria Adwokacka Tumielewicz w głównym wydaniu Faktów TVN w dniu 05 grudnia 2023 r. godzina 19:00. Adwokat Krzysztof Tumielewicz – komentarz do ustawy (...)

Obrony w sprawach karnych - ciekawe sprawy karne - doświadczenie - opinie o Kancelarii

Kancelaria Adwokacka Tumielewicz. Zespół Adwokatów i Radców prawnych. Adwokaci Szczecin. Zespół z jednej strony doświadczonych adwokatów i radców prawnych, z drugiej zaś strony wspierany przez (...)

Obrona w sprawie karnej

Śmiertelne postrzelenie żołnierza w Szczecinie. Doszło do nieszczęśliwego wypadku .. czy oby wyłączenie spowodowanego przez osobę trzecią .. ? W sprawie rodzi się wiele pytań. (...)

Uniewinnienie w sprawie o tzw. gwałt

Dobrze, że jest Sąd. Po ponad 6 latach procesu, zapada kolejny uniewinniający wyrok w sprawie pomówionego Klienta Naszej Kancelarii. Sąd I instancji, zwrócił uwagę na (...)

Szkolenia ? Szkolenia ? Prawo karne ? Proces karny ? Obrony w sprawach karnych

Szkolenia – Szkolenia – Prawo karne – Proces karny – Obrony w sprawach karnych Uprzejmie informujemy o kolejnej edycji szkolenia z tematyki karnej, tym razem (...)

uniewinnienie o udziału w zorganizowanej grupie - dowód z pomówienia

Uniewinnienie od udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Uniewinnienie od udziału w obrocie narkotykami. Uniewinnienie od uczynienia sobie tzw. stałego źródła dochodu. Na skutek apelacji obrońcy (...)

Najlepszy Adwokat Szczecin

Najlepszy Adwokat Szczecin, Najlepsi Adwokaci w Szczecinie – to jedno z najpopularniejszych haseł w wyszukiwarce „google”. Dlaczego ? Każdy chciałby korzystać z tego „najlepszego Adwokata”. (...)

Szkolenia w sprawach karnych - Adwokat Szczecin - Kancelaria Adwokacka Tumielewicz

Szkolenia z zakresu prawa Karnego, Prawa Karnego Gospodarczego, Prawa Karnego Skarbowego Szkolimy się dla Państwa – i szkolimy Państwa – zapraszamy do współpracy Prawo Karne (...)

Adwokat Szczecin - Szkolenie dla Aplikantów Adwokackich Szczecińskiej Izby - III rok

Szkolenie dla aplikantów adwokackich z tzw. komunikacja z Klientem w sprawach karnych Szkolenie dla aplikantów adwokackich III roku # Szczecińska Izba Adwokacka # "Komunikacja z (...)

Obrony w sprawach karnych

Obrony w sprawach karnych Obrony w sprawach karnych, karnych skarbowych, karnych gospodarczych, w sprawach działania na szkodę spółki, w tym sprawach dotyczących przestępczości internetowej, hacking, (...)

Wesołych Świąt i wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2022 r.

W imieniu własnym, a także zespołu https://adwokat-tumielewicz.pl/ życzymy Wesołych Świat i wszystkiego dobrego w Nowym Roku

Utrudnianie kontaktu z dzieckiem to naruszenie dóbr osobistych egzekucja kontaktów

Utrudnianie kontaktu z dzieckiem to naruszenie dóbr osobistych Zerwanie więzi emocjonalnej z dziećmi godzi w dobro osobiste rodzica Więź rodzicielska jest więzią szczególną. Jej naruszenie (...)

Odszkodowanie zadośćuczynienie

Sprawa o zadośćuczynienie za niesłuszne skazanie i tymczasowe aresztowanie w okresie PRL Prawomocnym wyrokiem z dnia 02 lutego 2021 r. Sąd Okręgowy w Szczecinie przyznał (...)

Adwokat Krzysztof Tumielewicz członkiem Sądu Dyscyplinarnego

Uprzejmie informujemy, że adwokat Krzysztof Tumielewicz został wybrany do Sądu Dyscyplinarnego Szczecińskiej Izby Adwokackiej na kolejną kadencję, która przypada na lata 2021-2025. https://izba-adwokacka.szczecin.pl/aktualnosci/wyniki-wyborow-na-zgromadzeniu-szczecinskiej-izby-adwokackiej/   Gratulejmy!Zespół (...)

Obrona w sprawie karnej

Obrona w sprawie karnej o zabójstwo czyn z art. 148 KK Makabryczna zbrodnia w Szczecinie. Zmasakrowane ciało zaginionego na początku stycznia mężczyzny znaleziono kilka dni (...)

Obsługa prawna projektu "Rewitalizacja Kamienicy Dohrna w Szczecinie"

Prawo gospodarcze # prawo budowlane # obsługa prawna # prawo administracyjne # komercjalizacja # doradztwo prawne # spółki # obsługa prawna inwestycji   Uprzejmie informujemy, (...)

Wygrana sprawa z Zakładem Ubezpieczeń społecznych - ZUS

Wygrana z ZUS (!)  Sprawa dotyczyła Klientki Kancelarii, która po ok. 1.5 miesiąca od zatrudnienia niespodziewanie zaszła w ciążę, a następnie po kolejnych 2 miesiącach (...)

Prawomocne uniewinnienie w sprawie domniemanego zabójstwa w szczecińskim Dąbiu

Prawomocne uniewinnienie w sprawie domniemanego zabójstwa w Dąbiu (Szczecin). Reprezentowany przez naszą Kancelarię Adwokacką Klient został prawomocnie uniewinniony, mimo, ze początkowo stanął pod zarzutem udziału (...)

Ponad ćwierć miliona zadośćuczynienia dla oczyszczonego z zarzutów Policjanta

Do 250.000 zł podwyższył Sad Apelacyjny w Szczecinie zadośćuczynienie dla Policjanta za oczywiście niesłuszne zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie. Sąd Okręgowy w Szczecinie w pierwszej instancji (...)

Tarcza antykryzysowa wsparcie przedsiębiorców koronawirus

Tarcza antykryzysowa Wsparcie przedsiębiorców 1.Dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników objętych przestojem ekonomicznym lub obniżonym wymiarem czasu pracy Przedsiębiorcy, których w następstwie wystąpienia COVID-19, dotknął spadek obrotów (...)

Adwokat Krzysztof Tumielewicz - Fakty TVN

Adwokaci Szczecin - adwokat Krzysztof Tumielewicz - wydanie główne Fakty TVN  https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/koronawirus-w-polsce-podwyzki-cen-produktow-kontrole-uokik,1009583.html Zgodnie z treścią art. 304 Kodeksu karnego kto, wyzyskując przymusowe położenie innej osoby (...)

Świadek na etacie - pomówienie - wymiar (nie) sprawiedliwości - prawo karne

https://www.tvn24.pl/superwizjer-w-tvn24,149,m/etatowy-swiadek-reportaz-superwizjera-w-tvn24,972781.html Paweł P., pseudonim Ramzes. Gangster, który zeznawał w procesach jako mały świadek koronny. Jemu samemu groził surowy wyrok za gwałty, ale sprawy zostały umorzone. (...)

Policjanci zostali oczyszczeni z zarzutów

Po kilku latach śledztwa, 7 miesiącach niesłusznego aresztu, w następstwie rażących uchybień poznańskiej prokuratury okręgowej, przejęciu sprawy przez Prokuraturę Krajowa, postępowanie zostało umorzone wobec reprezentowanego (...)

Pomówienie w Internecie sprawa karna sprawa cywilna naruszenie dóbr osobistych

Pomówienia w Internecie, tzw. hejt internetowy. Co można zrobić, jak ustalić sprawcę, jak zabezpieczyć dowody. Ustalenie sprawcy pomówienia w Internecie może okazać się trudne. Można (...)

Podział majątku wspólnego - uchwała Sądu Najwyższego

Majątek dorobkowy byłych małżonków dzielony jest przez sąd po cenach z dnia podziału, choćby od rozstania znacznie spadła wartość poszczególnych składników. To sedno najnowszej uchwały Sądu (...)

List gończy / ENA

Jesteś poszukiwany Listem gończym, Europejskim, Nakazem Aresztowania, Międzynarodowym listem gończym, chcą Cię deportować (deportacja) skontaktuj się nami, pomożemy ci. Zgłosimy się do Twojej sprawy – (...)