Usługi

Prawo karne

Kancelaria Adwokacka – adwokata Krzysztofa Tumielewicza – oferuje obsługę prawną w zakresie spraw:

 

Pomagamy naszym Klientom, zarówno na etapie postepowań prokuratorskich (tzw. przygotowawczych), jak również postępowań przed Sądami, na wszystkich etapach postepowania sądowego, w tym przed Sądami pierwszej, drugiej instancji, jak również Sadem Najwyższym.

 

Świadczymy usługi prawne, występując między innymi

 

Adwokaci z Naszej Kancelarii posiadają doświadczenie w reprezentowaniu Klientów w postępowaniach, pomagając im zarówno gdy występowali / występują jako pokrzywdzeni, oskarżyciele posiłkowi, prywatni, czy gdy potrzebowali pomocy obrońcy. Możemy pochwalić się wieloma uniewinnieniami, w tym w wielu wielu bulwersujących sprawach, gdzie Organy ścigania działały na granicy przysługujących im uprawnień. Gdzie dochodziło do zatrzymania i tymczasowego aresztowania niewinnych osób. Sprawach w których po latach ciężkiej pracy udawało nam się doprowadzić do umorzenia tych postępowań, lub uniewinnienia, a następnie dochodzenia należnych odszkodowań i zadośćuczynień, w kwotach od kilkudziesięciu tysięcy, do nawet 900.000 zł

Posiadamy również doświadczenie w prowadzeniu mediacji karnych, gdzie udawało nam się wypracować ugody w bardzo poważnych sprawach, w tym nawet sprawach o zbrodnie (np. w sprawach o gwałt, zabójstwo, wypadki komunikacyjne, czy porwanie dla okupu). 

http://www.gdansk.so.gov.pl/mediacje/postepowanie-mediacyjne-w-sprawach-karnych

Adwokat Krzysztof Tumielewicz posiada ponad 15 letnie doświadczenie w zawodzie prawniczym, w którym nieprzerwanie pracuje od 2005 r. Najpierw jako asystent Sędziego w Sadzie Okręgowym Wydziale Karnym Odwoławczym, następnie jako aplikant adwokacki, a od 2009 r. adwokat. Wszyscy pracujący w Kancelarii Adwokaci, najpierw praktykowali, jeszcze w czasie studiów prawniczych, a następnie odbywali aplikacje adwokacką pod patronatem adwokata Krzysztofa Tumielewicza, a następnie współpracują w ramach Kancelarii Adwokackiej w Szczecinie. Posiadamy filie Naszej Kancelarii Adwokackiej w Gorzowie Wlkp. i Poznaniu. To samo dotyczy obecnych aplikantów adwokackich (w sumie 5). Tworzymy bardzo zgrany zespół adwokatów i aplikantów adwokackich, z jednej strony młody, z drugiej zaś doświadczony zespół prawników. Nie boimy się nowych wyzwań. Zapraszamy do współpracy. Zanim powierzy się swoją sprawę danej Kancelarii / konkretnemu Adwokatowi – warto umówić się na spotkanie, zasięgnąć porady prawnej, czy zlecić opinię prawną z danego problemu, w tym np. karnoprawnego. Zapytać, czy Pani Mecenas, Pan Mecenas, miał doświadczenie w podobnej sprawie, jakie zdaniem adwokata są rokowania, jaki ma pomysł na linie obrony. Niekiedy zły wybór linii obrony, zbytnia uległość adwokata, względem oczekiwań Klienta, może prowadzić do tragedii. Klient może nie być świadomy, że jedno pomówienie, wystarczy do skazania na 25 lat. Że to, że "świadek zminił zeznania", może nie mieć żadnego znaczenia, i zamiast 2 lat (przy przyznaniu się i dobrowolnym poddaniu się karze) dostanie 6 lat, po walce, kilku latach procesu i kilkudziesięciu tysięcy kosztów. 

 

Doświadczenie, referencje, poniżej kilka przykładowych spraw w których mieliśmy możliwość reprezentować Naszych Klientów: 

 

i wielu innych spraw karnych, karnych skarbowych, karnych gospodarczych.

 

 

 

 

https://wszczecinie.pl/aktualnosci,szczecinska_fabryka_wodek_starka_na_sprzedaz_300_mln_zl_za_zapasy_trunku,id-29608.html

Zobacz również

Prawo administracyjne

Prawo gospodarcze

Obsługa prawna

Prawo rodzinne

Podział majątku