Usługi

Rozwody

Rozwody, sprawy rozwodowe, sprawa o rozwód


Adwokat Krzysztof Tumielewicz posiada kilkunasto letnie letnie doświadczenie w reprezentowaniu osób fizycznych przed Sądami. W naszej Kancelarii Adwokackiej Tumielewicz obsłużyliśmy kilka tysięcy spraw rodzinnych, w tym o rozwód, alimenty, podział majątku, w przedmiocie wykonywania władzy rodzicielskiej, ustalenie kontaktów, konwencji haskiej, separacji, rozliczenia konkubinatu, itp. Kancelaria Adwokacka posiada w stałym biegu kilkadziesiąt spraw rozwodowych (sprawy o rozwód), przed Sądem Okręgowym w Szczecinie, Sądem Okręgowym w Gorzowie Wlkp., Sądem Okręgowym w Koszalinie, czy Sądem Apelacyjnym w Szczecinie. Posiadamy doświadczenie w obsłudze spraw rozwodowych, zdobywane na kanwie wielu skomplikowanych spraw. Obsługiwaliśmy i obsługujemy bardzo skomplikowane sprawy o podział majątku – sięgające nawet kilkudziesięciu milionów, w jednym tylko postepowaniu. Na kanwie sprawy o podział majątku (Jana D.) prowadzonej przez Naszą Kancelarię (adwokat Krzysztof Tumielewicz reprezentował wnioskodawcę) – doszło do wydania przełomowej dla orzecznictwa w sprawach o podział majątku wspólnego uchwały Sądu Najwyższego (!).


https://www.rp.pl/Rodzina/302269903-Po-jakich-cenach-dzielic-majatek-dorobkowy-przy-rozwodzie---uchwala-Sadu-Najwyzszego.html

 

Zespół


W zależności od potrzeb i problemu Klienta wspólnie ustalamy strategie sprawy. Rozmawiamy o oczekiwaniach Klienta, czego by sobie życzył, jak widzi swoją sprawę, czego oczekuje. Staramy się na chłodno ocenić sytuacje, wytłumaczyć, czy warto w danej sprawie spędzić kilka lat w sądzie, by wreszcie skończyć z „rozwodem z winy”, straconym zdrowiem i pieniędzmi. Doradzamy rozsądne rozwiązania. Nie czynimy z obsługi naszych Klientów – tzw. „stałego źródła dochodu”. Szczerze mówimy jak jest. Mówimy, np. że Sąd nie bada który z małżonków jest bardziej winny, że Sądy mają w zwyczaju częściej orzekać rozwody z winy obu stron, niż winy obojga, że samo złapanie małżonka na zdradzie, może nie być wystarczające o uznania wyłącznej winy w rozwodzie. Tak, mamy takie sprawy, gdzie takie zapadały wyroki. Warto o tym szczerze porozmawiać. Jeśli ktoś obiecuje „złote góry”, warto poprosić aby napisał to co „obiecuje” w swoim zleceniu. I za 5 lat go z tego "rozliczyć".


Pracujemy zespołowo

Oferujemy kompleksową i profesjonalną obsługę prawną. Stale współpracujemy z psychologami, psychologami dziecięcymi, psychiatrami. Jeśli będziesz potrzebował pomocy detektywa (wywiadu detektywistycznego), ochrony, itp. również postaramy się pomóc.
Zapraszamy na spotkanie
Opowiedz nam swoją historie. Przedstaw swoje potrzeby. Postaramy się pomóc, ustalimy zasady współpracy, kierunek dalszych działań. Pomożemy w mediacji rodzinnej, majątkowej, mediacja w sprawach o podział majątku. Pomożemy w ugodowym rozwiązaniu sprawy. Jeśli jest na to szansa. Stale współpracujemy z sądowymi mediatorami. Pomożemy wypracować porozumienie z współmałżonkiem, w tym co do tymczasowego planu wychowawczego dzieci, zasad rozstania (samego rozwodu), aby wypracować ugodę.


Detektyw wywiad detektywistyczny dowody


Aby powalczyć o winę w rozkładzie (tzw. rozwód z winy) , umówimy cię z profesjonalnym biurem detektywistycznym. Pomożemy w zgromadzeniu dowodów na fakt zdrady współmałżonka.


Notariusz Doradcy podatkowi Biegli Psycholog Psycholog Dziecięcy Pedagog


Naszą przewagą jest działanie zespołowe. Zapraszamy do współpracy

 

Rozwinięcie 

 

Adwokat rozwód Szczecin, Poznań, Gorzów Wlkp.

 

KANCELARIA ADWOKACKA TUMIELEWICZ

Adwokat Rozwodowy Szczecin
Prawnik rozwody Szczecin
Pozew rozwodowy – czy warto skonsultować się z Adwokatem ? Tak, zawsze warto się skonsultować z prawnikiem, w każdej sprawie, w szczególności w sprawie o rozwód.
Rozwód – Porady prawne Szczecin - zapraszamy, średni koszt konsultacji to 300 do 400 zł brutto. Dla osób niezamożnych mamy od początku istnienia Kancelarii Adwokackiej nieodpłatne porady prawne - zapraszamy. 

 

https://adwokat-tumielewicz.pl/honorarium.html

 

Ile kosztuje rozwód w Szczecinie ?

To zależy, od sprawy, od czasu jaki ona zajmie, od tego czy rozwód jest z winy, czy bez, czy sporne są alimenty, władza rodzicielska. Są to najczesciej kwoty od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, za obsługę takiej sprawy o rozwód, do wydania wyroku. 

Ile trwa rozwód w Szczecinie ?

To również zależy, średnio od kilku (bliżej 10/12 miesięcy) do niekiedy kilku lat (w sprawach o rozwód z orzekaniem o winie)

Rozwód Szczecin

Adwokat Rozwodowy Szczecin

Sprawy rozwodowe rozpatrywane są przez sądy cywilne, Sady Okręgowego Wydziały Rodzinne. Pismem inicjującym sprawę rozwodową jest pozew o rozwód.

Zanim Państwo zdecydują się na złożenie pisma do sądu, warto skorzystać z konsultacji (porady prawnej) u adwokata. Koszt takiej konsultacji w Naszej Kancelarii Adwokackiej to kwota średnio 300 do 400 zł brutto. Naprawdę postaramy się odpowiedzieć Państwo na każde pytanie. Jeśli wspólnie uznamy, że nie jest potrzebny adwokat do prowadzenia sprawy, za niewiele więcej pieniążków pomożemy Państwu opracować pozew o rozwód w Państwa imieniu.

Prosty pozew o rozwód wzór
Pozew o rozwód bez orzekania o winie wzór


Nasza Kancelaria adwokacka od lat specjalizuje się w prowadzeniu spraw z zakresu prawa cywilnego, w szczególności prawa rodzinnego, spraw rozwodowych, spraw o separacje małżonków (tzw. separacja sądowa), spraw o podział majątku. Z racji pracy w zespole w skład którego wchodzi już 8 adwokatów i radców prawnych, a także aplikantów do tych zawodów, mamy duże spektrum spraw rozwodowych, mamy okazje zdobywać doświadczenie w różnych sądach, przed różnymi składami. Co pozwala Nam lepiej Państwa przygotować do wystąpienia w procesie o rozwód.

Sprawy rozwodowe choć prawnie nie należą do najbardziej skomplikowanych, to faktycznie, życiowo, rzutują na Państwa przyszłość a przede wszystkim przyszłość wspólnych dzieci.

Dotyczą często drażliwych, intymnych problemów dlatego wybierając prawnika, należy kierować się jego doświadczeniem, wyczuciem, opiniami w środowisku. Zawsze warto zapytać, co się o kim mówi. Świat jest mały, i jeśli ktoś dobrze pracuje, pracuje na dobrą opinię.

Naszymi referencjami jest liczba powierzanych Nam spraw, zadowoleni Klienci którzy pozwalają Nam utrzymać zespół, który służy Państwa pomocy.

Każda sprawa o rozwód jest inna. Doświadczony adwokat, który chce pomóc swojemu Klientowi, rzetelnie oceni szansę na rozwód z winy, powie jakich alimentów można się spodziewać, jak będą wyglądały w przybliżeniu kontakty, itp. W ten sposób pozwoli uniknąć, kiedy się da, wielu lat postępowania, „w imię zasad”.

Rozwód kończy małżeństwo. Jest to rozwiązanie przez Sąd, podczas rozprawy rozwodowej, ważnie zawartego związku małżeńskiego, na żądanie jednego lub obojga małżonków. Polskie prawo, Kodeks rodzinny i opiekuńczy przewidują, że rozwód jest możliwy jeśli doszło do zupełnego i trwałego rozkładu pożycia małżeńskiego. Osoba wnosząca pozew o rozwód jest powodem, a drugi małżonek pozwanym.

Jedyną przesłanką rozwodu jest zupełny i trwały rozkład pożycia.

Przyczyny uzasadniające rozwód można podzielić na zawinione i niezawinione.
Do zawinionych można zaliczyć, np. nałogi, agresję lub groźbę jej użycia, w tym np. alkoholizm partnera, uzależnienie od narkotyków, przemoc, zdrada.
Przyczyny niezawinione to np. choroba psychiczna.

Prawnik rozwody Szczecin

Jak adwokat rozwodowy pomoże w rozwodzie ?

Rekomendujemy zacząć od porady prawna – podczas pierwszego spotkania i pierwszej rozmowy klient ma możliwość przedstawienia swojej sytuacji, zadania wszystkich pytań. Przed takim spotkaniem warto się zastanowić, dlaczego chcemy się rozwieść, czy rozwodu chcą obie strony czy tylko jedna, jeśli macie Państwo wspólne dzieci, jak miałaby wyglądać opieka nad nimi, przy kim miało by być miejsce pobytu dziecka, dzieci, czy może kontakty mają odbywać się naprzemiennie ? Ile kosztuje utrzymanie dziecka, co na to się składa, i jak ma wyglądać po rozstaniu podział tych kosztów między małżonków. Warto się przygotować na pytanie, ile kto zarabia, jakie kto ma możliwości zarobkowe. Czy chcecie Państwo rozstrzygać kto zawinił w rozkładzie pożycia małżeńskiego, w czym upatrujecie winy małżonka, czy Państwo w jakiś , jaki ? sposób przyczyniliście się do rozkładu pożycia. Warto zastanowić się kto mógłby Państwa okoliczności potwierdzić.

Adwokat w sprawie o rozwód jest od tego, że Państwu odpowiedzieć na wszystkie pytania, wskazać jak wyglądają tego typu sprawy, jak wygląda przebieg postępowania o rozwód, jak wygląda orzecznictwo sądów, na co sądy zwracają uwagę, co biorą pod uwagę.

Zawsze warto rozważyć czy przed złożeniem pozwu nie podjąć negocjacji, mediacje rozwodowe, mediacje w sprawie o podział majątku – czyli próby ustalenia ze stronami warunków rozwodu, które są możliwe do zaakceptowania przez strony.

Następnie, przygotowanie sprawy.

W postępowaniu cywilnym w sprawach o rozwód, Sąd rozstrzyga na podstawie przedstawionych przez strony dowodów, dokumentów, zeznań świadków. Należy więc z należytą starannością przygotować dokumenty, które zostaną przedstawione sądowi. To w dużej mierze na nich sąd opiera swoją wiedzę o sprawie.

Reprezentowanie przed sądem – adwokat jako pełnomocnik w sprawie o rozwód.

 

SZUKASZ ADWOKATA ROZWODOWEGO Z DOŚWIADCZENIEM?

Masz pytania? Zadzwoń, napisz maila, napisz na messenger. Jesteśmy do Państwa dyspozycji. 

 

+48 608622488

 

Pozew rozwodowy – czy warto korzystać z pomocy prawnej adwokata ?

Pozew rozwodowy jest to pismo procesowe, które musi spełniać szereg wymogów formalnych, zawierać datę i miejsce sporządzenia, adres sądu, sformułowanie żądania i oczekiwań wobec sądu w naszej sprawie. W pozwie można zawrzeć: żądanie rozwodu z orzeczeniem o winie lub bez orzeczenia, ustalenia alimentów na dziecko, określenia zasad korzystania ze wspólnego mienia, rozstrzygnięcia o władzy rodzicielskiej, podziału majątku wspólnego. Oczywiście do pozwu trzeba dołączyć materiał dowodowy: dokumenty, listę świadków, ze wskazaniem adresów zamieszkania, i okoliczności na jakie mogliby zostać przesłuchani, wykazy rozmów telefonicznych, zdjęcia, niekiedy sprawozdania detektywistyczne, inne. Obowiązuje też zasada koncentracji materiału dowodowego, przedstawienie dowodów w późniejszym terminie (w trakcie postępowania) może nie być już możliwe. Dlatego, warto więc wcześniej przygotować się do rozprawy.

Korzystając z pomocy prawnej Naszej Kancelarii Adwokackiej, adwokatów specjalizujących się w sprawach rozwodowych (adwokat Krzysztof Tumielewicz, adwokat Alicja Krzyśko – Makulska, adwokat Marta Kowalińska, adwokat Sandra Wylegała) wspólnie ustalimy możliwe warianty, określimy przesłanki rozwodu, które zawrzemy w pozwie, skompletujemy dokumenty niezbędne do rozprawy (akt małżeństwa, akty urodzenie dzieci, wykaz kosztów utrzymania dziecka, inne cele), dobierzemy świadków i sporządzimy listę dowodów, napiszemy pozew, sformułujemy żądania dotyczące kwestii opieki nad dziećmi, ustalimy oczekiwania w sprawie podziału majątku wspólnego i wysokości alimentów.


Rozwód – Porady prawne

Przed złożeniem pozwu o rozwód można rozważyć:
1. wniosek o zwolnienie z opłaty sądowej
2. wniosek o zabezpieczenie roszczeń o alimenty
3. wniosek o zabezpieczenie kosztów utrzymania rodziny
4. wniosek o wydanie orzeczenia o winie współmałżonka

adwokat@tumielewicz.pl


Ile kosztuje rozwód w Szczecinie?

Sprawa rozwodowa rozpoczyna się po złożeniu pozwu. Pozew należy złożyć do sądu okręgowego w Szczecinie. Przy składaniu pozwu pobierana jest opłata, jej wysokość reguluje Ustawa o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. Opłata za wniesienie pozwu do sądu wynosi 600 zł, w pewnych okolicznościach można wnosić o zwolnienie. W przypadku orzeczenia rozwodu bez wskazania winnego powód uzyska zwrot połowy tych kosztów. Jeśli w pozwie zawarliśmy dodatkowe oczekiwania, np. podział majątku, lub nakaz eksmisji współmałżonka to koszty sądowe będą powiększone o te opłaty. Opłaty mogą zostać powiększone także o koszty stawiennictwa świadków lub sporządzenie opinii przez biegłego. Pozostałe koszty to koszty prowadzenia sprawy przez adwokata – tzw. honorarium adwokackie. Możliwe jest także częściowe lub całkowite zwolnienie z opłaty.


Ile trwa rozwód w Szczecinie 

Rozwód jest rozwiązaniem ważnego związku małżeńskiego na żądanie jednego lub obojga małżonków. Pierwszą wykonaną czynnością w postępowaniu rozwodowym jest złożenie pozwu do sądu, który rozpoczyna dalsze postępowanie. Czas trwania rozwodu zależy od wielu czynników, żaden adwokat nie jest w stanie dokładnie określić jak długo trwa sprawa rozwodowa bowiem zależy to do kogo sprawa trafi. Jak mocno obciążony jest decernat danego sędziego.

Strony zostaną poinformowane o terminie rozprawy. Stawiając się w sądzie strony, muszą pamiętać o dowodach osobistych. Na rozprawie obecni będą tylko małżonkowie i ich pełnomocnicy, niemożliwy jest udział postronnych osób (publiczności). Pierwsza rozprawa rozpocznie się od pytań sądu, ich celem jest potwierdzenie zadeklarowanego w pozwie zupełnego rozkładu pożycia (zerwanie więzi emocjonalnej, fizycznej, ekonomicznej).

Zeznania świadków, stron, dowody
Następnie sąd może przejść do przesłuchania świadków (czasami odbywa się to na pierwszej rozprawie, czasami na kolejnej). Pamiętajmy, że to strony: powodowa i pozwana ustalają listę świadków. W pierwszej kolejności – co do zasady, przesłuchiwani są świadkowie strony powodowej, następnie strony pozwanej. Małżonkowie mogą zadawać świadkom pytania. Potem zeznaje powód i pozwany. Podczas rozprawy rozpatrywane są, zgłoszone w pozwie i przez pozwanego dowody. Obowiązuje zasada koncentracji materiału dowodowego, dowody należy zgłosić – co do zasady, w pierwszym piśmie przygotowawczym.

Zakończenie rozprawy – wyrok
Sądowe rozstrzygnięcie ma formę wyroku. Ogłoszenie wyroku może się odbyć na ostatniej rozprawie lub w okresie do 2 tygodni (tzw. publikacja wyroku). Wyrok poza samym orzeczeniem rozwodu może zawierać także inne kwestie: alimenty na dzieci, alimenty na byłego małżonka, rozstrzygnięcie w przedmiocie władzy rodzicielskiej oraz kontaktów z dzieckiem, podział majątku. Od wyroku można się odwołać, apelację rozpatrywać będzie sąd apelacyjny.

Czy rozwód bez orzekania o winie jest szybszy?

Tak. Jest znacznie szybszy. W sprzyjających okolicznościach może się zakończyć nawet w kilka miesięcy. Rozwód z winy, to proces na minimum kilkanaście, do kilkudziesięciu miesięcy (kilku lat).

Dlaczego rozwód z orzekaniem o winie trwa dłużej?
Rozwód z orzekaniem o winie trwa dłużej sprawa rozwodowa wymaga wówczas, aby sąd dokonał analizy i aby przeprowadził postępowanie dowodowe, które ma na celu ustalenie okoliczności dotyczących rozkładu pożycia, w tym tego kto jest winny rozkładowi pożycia. Dowodami mogą być między innymi przesłuchanie świadków, opinia biegłych, dokumenty urzędowe i prywatne, wywiad środowiskowy, SMS-y, fotokopie, filmy, e-maile, bilingi i podstawowa czynność, czyli przesłuchanie stron, sprawozdania detektywistyczne. Katalog ten nie jest zamknięty. W postępowaniu rozwodowym małżonkowie walczący o rozwód z orzekaniem o winie zazwyczaj chwytają się niemalże wszystkiego.


www.adwokat-tumielewicz.pl

 

Rozwód Szczecin, rozwód Poznań, rozwód Gorzów Wlkp. – zapraszamy

 

Wzory podstawowych pism procesowych

Pozew o rozwód wzór
Odpowiedź na pozew o rozwód wzór
Pozew o rozwód z wnioskiem o podział majątku wspólnego wzór

Przykładowe sprawy o rozwód, sprawy rodzinne prowadzone przez Naszą Kancelarię Adwokacką

 

Zobacz również

Sukcesja dziedziczenie

Przerwa w wykonywaniu kary pozbawienia wolności - Kodeks Karny Wykonawczy

Prawo pracy

Obrony w sprawach karnych - pomoc obrońcy - co możemy dla Państwa zrobić ?

Prawo rodzinne